0,5 kg liszt,
2 tojás sárgája,
0,5 dl olaj,
3 dl tej
5 dkg élesztő (tejben felfuttatni)
1,5 evőkanál cukor,
(mazsola, citromhéj).
A hozzávalókat összedolgozni, vékonyra kisodorni,megtölteni és hideg sütőbe tenni,200 fokra állítani a sütőt, és rögtön sütni kb. 25-28 percig!
A tésztát sütés előtt felvert egész tojással vékonyan kenjük be.
A kalács tetejét szurkáljuk meg.
A tésztát gyúrjuk össze, majd 5 percig pihentessük, ezalatt készítsük el a krémet. Fontos megjegyzés: A tészta a kezdetekben folyékony , de ne ijedjünk meg, így a jó ? , egy gra...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az élesztőt 1 dl langyos ,cukros tejben felfuttatjuk A megkelt élesztővel és a többi hozzávalókból gyenge tésztát dagasztunk. Két cipóba gyúrjuk ki. Langyos zsírral megkenjük és...
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű