2dl langyos tej
60 dkg liszt
45 g olaj
100 g joghurt
1 db tojás
2 evőkanál cukor
1 teáskanál só
3 dkg élesztő
A kenéshez:
1 db tojás
szezámmag
Mindent bepakolok a gépbe és a dagasztóprogram elvégzi a munkát.
Ha kész langyos helyen a duplájára kelesztem.
Majd a szilikonlapon kissé átgyúrom.
Letakarva pihen 5 percet.
Majd 9 db 120 g -os darabra osztom.
Majd a tenyeremben igazgatva zsemlét formázok belőle.
Ha mind kész sütőpapírral bélelt tepsire ültetem őket.
Letakarva pihen 15 percet.
Lekenem tojássárgával megszórom szezámmaggal és az előmelegített 180 C fokos sütőben.20-25 perc alatt kész.
1. A lisztet, a cukrot és a sót összekeverjük. 2. Hozzáadjuk az olvasztott zsírt és a tejet, majd a tojásokat. 3. Nagyjából összekeverjük, majd összegyúrjuk (nagyon gyorsan megy)...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A tésztát tedd fel főni enyhén sós vízben. A konzervből az olajat csepegtesd egy serpenyőre, ezután a felkockázott hagymát és az összetört fokhagymát ebben az olajban kezdd el pirí...
Elkészítési idő: 35 perc Nehézség: Könnyű
összegyúrjuk, csipegetjük
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű