A tésztához
180 ml tej
25 g élesztö
1 evőkanál porcukor
1 db tojás
1 db tojássárgája
60 g kristálycukor
370 g búzaliszt
95 g vaj
A töltelékhez
200 g étcsokoládé (45-59%-os)
90 g kristálycukor
1 evőkanál fahéj (őrölt)
95 g vaj
A kenéshez
1 db tojás
1 evőkanál tej
A tejet porcukorral élesztővel felfutatjuk
A liszthez keverünk egy csipet sót. Egy másik tálban pedig elkeverjük a cukrot és a tojást.
A lisztet a tojásos és az élesztős folyadékokat összekeverjük, hozzáadjuk a vajat és bedagasztjuk a tésztát. Hagyjuk 1 órán át langyos helyen kelni.
A csokit összevágjuk apróra, hozzákeverjük a fahéjat, cukrot és a vajat is.Az egy óra kelesztést követően a tésztát kicsit átgyúrjuk, és kinyújtjuk nagyjából 50x35 cm-esre .Megkenjük a csokis töltelékkel és feltekerjük.
A tekercset félbehajtjuk és megcsavarjuk szorosan, majd püspökkenyérformába rakjuk.Egy kis edényben pedig összekeverjük a tojást a tejel Lekenjük a tetejét a tejes tojásos keverékkel, és 175 C-ra előmelegített sütőben aranybarnára sütjük kb. 45 perc alatt.
Az élesztőt langyos cukros tejben felfuttatjuk. Egy tálba szitáljuk a lisztet, mehet hozzá a só, az olvasztott vaj, a maradék cukor, a tojások és az élesztős tej. Tésztát dagasztun...
Elkészítési idő: Nehézség: Közepes
Az összes hozzávalóból ruganyos tésztát gyúrtam, hagytam fél órát pihenni, majd egy picit átmozgattam. Utána hagytam, amíg teljesen meg nem kelt - mivel mostanában még nincs olyan...
Elkészítési idő: hosszú Nehézség: Könnyű