20 dkg rizsliszt
10 dkg zsír
5 egész tojás
2 dl forró víz
csipet só
Krém:
Dr. Oetker krémes krémpor
A forró vizet a sót és a zsírt elkezdjük egy lábosban melegíteni amikor a zsír elolvadt hozzáadjuk a lisztet és fakanállal addig keverjük míg a tészta összeáll. A tűzről levéve még a forró masszához hozzáadjuk egyesével a tojásokat és keverjük.Habzsákba tesszük sütőlapra vagy tepsibe 4-5 cm távolságra diónyi vagy nagyobb nagyságú halmokat rakunk. Majd egy órát pihentetjük. Forró (210 fok) sütőbe tesszük 20 percig sütjük ezen a hőfokon (de közben nem lehet kinyitni a sütőajtót), majd még kb 5-10 percig sütjük 180 fokon.
Hamar kihűl a tészta ,ketté vágjuk vagy "kalapot" vágunk neki majd habzsákból krémet nyomunk bele ezután tejszínhabot teszünk rá majd befedjük a kalappal :)
Az érett banánokat villával pépesre törjük, majd hozzáadjuk a tojásokat, fahéjat és kókuszolajat és kézi habverővel felverjük, majd legvégül hozzáadjuk a rizslisztet és azt is elke...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Ezeket robotgéppel kikeverni,állni 15 percet,majd az előmelegített melegszendvics sütőbe kanalazni.Én megkentem a sütőt olajjal és szórtam bele szezámot. Lehet édesen is csinálni.
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
A zöldségeket megmosom, majd felszeletelem. Sütőpapíros tepsit kicsit kiolajozok, majd szépen elkezdem őket egymás elé sorban felhalmozni több sorba. A tetejére grill zöldség fűsze...
Elkészítési idő: 1-1,5 óra Nehézség: Könnyű