20 dkg liszt
20 dkg cukor
2 db tojás
1 cs sütőpor
kevés tejföl
tepsi kenéséhez zsír
liszt
A cukrot habosra keverjük a tojással, majd a tejföllel. Hozzáadjuk a sütőporral elkevert lisztet, majd összedolgozzuk. A kizsírozott, kilisztezett tepsibe simitjuk. Kimagozott szilvával díszítjük a tetejét, majd szép pirosra sütjük.
1 cs. babapiskótát rummal megkenjük, ecset segítségével. Fele krém – babapiskóta – krém. Tetejére tejszínhab.
Elkészítési idő: 2 óra Nehézség: Közepes
1. A vajat vagy margarint elmorzsolom a liszttel, majd a többi hozzávalóval összegyúrom a tésztát, majd folpackba csomagolom és fél órára hűtőbe teszem. (nálam egy egész éjszakát...
Elkészítési idő: Nehézség: Könnyű
Az összes anyagot összekeverni, galuska szerű tészta lesz belőle. Kanállal a forró olajba szaggatni és megsütni.
Elkészítési idő: 1 óra Nehézség: Könnyű